Nie zwlekaj i zacznij w pełni korzystać z ciepłych dni. Trampolina może stanąć w Twoim ogrodzie i zapewnić doskonałą rozrywkę.

Dlaczego warto kupić trampolinę?


Zanim dowiesz się jaką trampolinę wybrać, warto się zastanowić po co ją kupować. Być może tego nie wiesz, ale trampolina przynosi wiele korzyści zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Poza tym, że daje niezwykłe poczucie swobody, ma bardzo dobry wpływ na dotlenienie i muskulaturę ciała. Trampolina pozwala:
 • poprawić wytrzymałość: skakanie stanowi ekwiwalent 200-metrowego sprintu! Ponadto stosunek skoków do fazy odpoczynku jest doskonały dla serca
 • rozwinąć zmysł przestrzenny
 • poprawić równowagę i koordynację
 • wzmocnić mięśnie brzucha i ud przez ich napinanie
 • rozwinąć koncentrację i panowanie nad swoim ciałem
 • dobrze się bawić!
Ze względu na niewielkie obciążenie stawów trampolina jest dobra dla każdego, za wyjątkiem osób, które mają problemy z sercem, cierpią na bóle kolan i pleców. To doskonała rozrywka dla całej rodziny!


Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze trampoliny?

 • rozmiary trampoliny (komfort użytkowania, szczególnie dla kilku osób, przestrzeń, jaką możesz przeznaczyć na trampolinę),
 • stabilność trampoliny (konstrukcja): liczba rurek, grubość,
 • trwałość konstrukcji,
 • jakość wybicia: liczba i rozmiary sprężyn, jakość powierzchni wybicia,
 • bezpieczeństwo użytkowania (siatka zabezpieczająca trampolinę, jakość siatki, grubość pianki ochronnej, zapięcie siatki).
Ze względów bezpieczeństwa z trampoliny powinna korzystać tylko jedna osoba na raz. Większość wypadków ma miejsce, kiedy dwie osoby zderzają się na trampolinie!

Poniżej przedstawiamy najciekawsze i najchętniej wybierane modele
 
trampolina ogrodowatrampolina orodowatrampolina ogrodowatrampolina ogrodowatrampolina ogrodowatrampolina ogrodowa
 
Chłodna, krystalicznie czysta woda. Relaks po pracy, weekendowy odpoczynek. Przydomowy basen to spełnienie marzeń każdego, szukającego prywatności w zaciszu własnego ogrodu. W tej części naszego artykułu dowiesz się, dlaczego warto zainwestować we własny basen ogrodowy.


Dlaczego warto kupić basen ogrodowy?


Przede wszystkim to domowa strefa relaksu. W zależności od rozmiaru może służyć do odpoczynku, nurkowania czy pływania. Dla aktywnych stwarza okazję do podjęcia ćwiczeń typu aqua-aerobik, które pozwalają spalić kalorie, wzmocnić mięśnie i wytrzymałość organizmu. Wpływ wody na sylwetkę znany jest od dawna, ale warto wspomnieć o aspekcie zdrowotnym. Już sam fakt przebywania w wodzie obniża ciśnienie krwi, redukuje napięcie, pomaga pozbyć się stresu, walczyć z bólem stawów. Zalet z posiadania basenu ogrodowego jest wiele, zatem czas wybrać produkt najlepszy dla siebie.


Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze basenu ogrodowego?


Wśród najpopularniejszych basenów ogrodowych należy wymienić:
 • baseny stelażowe — posiadają solidną stalową ramę. Cała konstrukcja dzięki temu nabiera stabilności, sprawiając, że basen nie zmienia kształtu nawet, gdy nalejesz do niego mniej wody. Występują w wersji okrągłej oraz prostokątnej.
 • baseny rozporowe —nabierają okrągłej formy pod wpływem napełniania wodą. To ona pod ciśnieniem rozpycha i stawia ścianki, dzięki czemu rozłożenie basenu jest proste i szybkie. To bezpieczna opcja dla dorosłych i dzieci.
Oprócz typu basenu ważny jest także jego rozmiar. Tutaj przedział jest bardzo szeroki, a ostateczna decyzja zależy przede wszystkim od metrażu ogrodu oraz założonego budżetu.
Prywatne baseny ogrodowe są dostępne na wyciągnięcie ręki. Oszczędzasz czas, a w dalszej perspektywie także środków, które musiałbyś przeznaczyć na karnet oraz na dojazd na pływalnię. To również rozwiązanie higieniczne — nie musisz martwić się o jakość wody czy sposoby i regularność jej czyszczenia. Baseny ogrodowe same w sobie są stworzone do relaksu lub aktywności fizycznej. Choć ich rozmiary zazwyczaj nie umożliwiają profesjonalnego treningu pływackiego, to jednak w zupełności wystarczą do gimnastyki wodnej lub aerobiku.

Poniżej przedstawiamy najciekawsze i najchętniej wybierane modele
 
 
basen ogrodowybasen ogrodowybasen ogrodowybasen ogrodowy
 
Listę naszych argumentów przemawiających za zakupem własnego basenu ogrodowego zamyka fakt, że to istny raj dla najmłodszych użytkowników. Dzieci kochają zabawy w wodzie, dlatego pod czujnym okiem dorosłych mogą swobodnie korzystać z mniejszych basenów dmuchanych. Wyposażenie go w akcesoria do pływania i dmuchane zabawki dodatkowo podniesie atrakcyjność tego obiektu i zachęci milusińskich do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

akcesoria basenowe
akcesoria basenowe