• O nas

Witamy w doskonale wyposażonym internetowym sklepie sportowym, w którym zaopatrujemy w markowe ubrania, buty oraz akcesoria wszystkich miłośników aktywności fizycznej, turystyki, trekkingu czy fitness. 

Skorzystaj z naszego doświadczenia! Jesteśmy na rynku lokalnym już od ponad 30 lat!!!

Nasz pierwszy sklep powstał w roku 1990 roku w Lesznie (Wielkopolska). Obecnie w Galerii Leszno działają dwa sklepy – sklep sportowy z asortymentem światowych marek takich jak m.in. Adidas, Nike, Puma, Asics, New Balance, Volcano oraz artykułami sportowymi i sklep jeansowy z produktami Wrangler i Lee. Nasza firma to również usługi: w Lesznie posiadamy największy w regionie klub fitness. 

Dbamy o to, aby w asortymencie znajdowały się tylko najwyższej jakości produkty powyższych marek, które spełniać będą oczekiwania osób, dla których aktywny styl życia jest ważny i które chcą czuć nie tylko największy codzienny komfort, ale również podkreślać swój własny styl. 

W wyborze produktów kierujemy się najnowszymi trendami, stawiamy na rozwiązania tworzone z wysokiej klasy materiałów oraz różnorodne, by trafiać w różne gusta mężczyzn, kobiety i najmłodszych. 

Ponad 30 lat działalności przyniosło wiele doświadczeń i sytuacji, w których sprawdziliśmy się nie tylko jako Firma, ale przede wszystkim jako ludzie, którzy ją tworzą. Cele, które stawiamy sobie od lat, nasz profesjonalizm i kompleksowe podejście do klienta stanowią, iż konsekwentnie dążymy do osiągnięcia sukcesu. Jesteśmy Firmą rozpoznawalną nie tylko na lokalnym rynku.

 

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących naszych towarów, zachęcamy Państwa do kontaktu – odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy. 


Sporting24pl_logo_OK(1).jpg


Historia Firmy

Firma Sporting powstała w 1990 roku. Otwarto wówczas pierwszy sklep, który znajdował się w Lesznie przy Rynku . Była to pierwsza tego typu placówka, która oferowała produkty największych marek sportowych w ówczesnym województwie leszczyńskim. Sklep szybko stał się popularny i zdobył szeroką rzeszę klientów. Pierwszymi partnerami, z którymi nawiązano współpracę były firmy Adidas oraz Puma.

W 1993 roku rozszerzono działalność firmy o produkty jeansowe. Sporting został   autoryzowanym przedstawicielem uznanej na świecie firmy  Levis. W kolejnych latach ofertę wzbogacono o następne marki tej branży poprzez podpisanie umowy dealerskiej z Wranglerem i Lee. Firmami, które w tym czasie również nawiązały z nami współpracę był Reebok, Nike oraz Alpinus.

Sklep sporting rynek 6.pngZałoga firmy Sporting.png

Rok 1996 zadecydował o dalszym rozwoju firmy. Pojawiła się nowa powierzchnia handlowa, która  pozwoliła na rozszerzenie oraz uatrakcyjnienie oferty, co przyciągnęło kolejnych klientów. W roku tym odbyły się również pierwsze Dni Sportingu, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem lokalnych mieszkańców. Przy współpracy z Urzędem Miasta oraz lokalnymi mediami zorganizowano turnieje piłki nożnej, koszykówki dla dzieci i młodzieży. Odbyły się również przyjacielskie mecze, w których uczestniczyli przedstawiciele leszczyńskich, firm w tym firmy Sporting, zawodnicy żużlowego klubu Unia Leszno oraz pracownicy radia Elka.
Dni Sportingu obchodzone są co rok w miesiącu czerwcu – oprócz zawodów sportowych – w sklepach są organizowane konkursy oraz akcje promocyjne dla klientów.

Dni Sportingu.pngDni Spotingu2.png

W 2000 roku z okazji przypadającego 10-lecia powstania firmy zorganizowano skoki na  bungee. Wywołały one ogromną sensację wśród mieszkańców miasta.  Tłumy ludzi odwiedzały leszczyński rynek, by obejrzeć śmiałków podczas skoku. Wielu z nich także podjęło wyzwanie i zmierzyło się z ogromną wysokością. Była to pierwsza tego typu atrakcja, którą  zaoferowała firma lokalnej społeczności.

1000 piłek od firmy Sporting.pngBungee na Dni Sportingu.png

W roku tym otwarto również kolejna placówkę w Centrum Handlowym „Nasze Leszno”. Otwarty sklep posiadał największą powierzchnię spośród działających już na rynku. Nowoczesne wyposażenie oraz bogata oferta przyciągnęła nowych nabywców.

Pierwszy sklep Sporting w Galerii Handlowej.png

W listopadzie 2004 roku sklep na Rynku przeszedł metamorfozę  - stał się jednym z bardziej nowoczesnych sklepów pod względem wizualizacji.

 

W 2006 roku firma rozszerzyła działalność o Fitness Club. Otwarcie tego rodzaju działalności na  rynku było odważną decyzją, która pozytywnie zaprocentowała w przyszłości.

2011 rok to kolejne zmiany – powstała Galeria Leszno – największa w regionie powierzchnia handlowa – i w maju rozpoczęły działalność sklepy: Sportowy - około 1000m2, 2 sklepy  jeans .  

We wrześniu tego roku rozpoczął działalność największy Klub Fitness w Lesznie – 1000m2. Fitness Klub Sporting mieści się w Galerii Leszno, posiada przestronną salę siłową, sala do zajęć fitness i mentalnych, salę spinningową, gabinet masażu, solaria, sauny, barek fitness. Istotnym wyróżnieniem tego miejsca jest miła atmosfera i przyjacielska kadra.

 

Fitness Klub Sporting sala.pngFitness Klub Sporting szatniapngFitness Klub Sporting siłownia.pngFitness Klub Sporting cardio.png

W czerwcu 2015 firma utworzyła Klub Tenisowy Sporting, który powstał zgodnie ze sportową tradycją firmy oraz ideą rozwoju lokalnego sportu. Celem tego przedsięwzięcia było promowanie zdrowego i sportowego trybu życia pośród wszystkich mieszkańców Leszna i okolic.

Klub Tenisowy Sporting.pngKlub Tenisowy Sporting2.png

Wszystkie miejsca – oddziały Firmy Sporting są miejscami wyjątkowymi, które zostały stworzone z myślą o wielbicielach sportu i mody, turystki, trekinngu, fitnessu – dla ludzi aktywnych oraz dla miejskiego stylu życia- dla ludzi, którzy mają pasję.

 

Misja naszej firmy 

 

Z pasji do sportu i zdrowego stylu życia, 30 lat temu stworzyliśmy naszą firmę. Misją firmy jest wspieranie aktywnego trybu życia naszych klientów poprzez profesjonalizm i  zaangażowanie naszego zespołu. Nieustanny rozwój naszych pracowników jest gwarancją kompleksowej obsługi na najwyższym poziomie. Naszym celem jest zmotywowanie jak największej liczby ludzi do aktywności fizycznej.

 

Firma organizuje i bierze udział w licznych przedsięwzięciach w regionie

- Bicie Rekordu Guinessa

https://dziendobry.tvn.pl/a/przebiegl-ponad-820-km--w-tydzien 

https://www.youtube.com/watch?v=co2l-Ct_pN8 

- Maraton w  Karczmie Borowej

https://sport.elka.pl/biegi/16514-w-sobote-sporting-maraton 

- Sponsorowanie zawodników Klubu Żużlowego Unia Leszno

https://www.youtube.com/watch?v=_k3HWbPC2zc

 

https://dziendobry.tvn.pl/a/trenuj-z-jaroslawem-hampelem

- współorganizacja wydarzenia Gali MMA 

https://sportowefakty.wp.pl/mma/zdjecia/galeria/6630/oficjalne-warzenie-przed-gala-mma-w-lesznie/25

- Dni Sportingu 

http://www.klubtenisowysporting.pl/48-street-soccer-przedszkolakow-na-naszych-kortach

https://leszno.naszemiasto.pl/tag/dni-sportingu-leszno

http://lshstarowka.halpress.eu/2008/06/07/dni-sportingu-2008/

https://elka.tv/index.php?option=com_hwdvideoshare&task=viewvideo&Itemid=65&video_id=27